Monday, November 21, 2016

Душевні замальовки у синьому блокноті #1



Вересень 2016

Це таке благословіння брати мій жовтий варшавський термокухлик з собою (з кавою) в ці холоднющі осінні дні.

Мені все частіше трапляються хлопці й молоді чоловіки з книжками в транспорті. Захопливо читаючі. Особливо запам'яталися двоє друзів у шостому трамваї, з носами в книжках :) А ще мені трапляються якісь дуже творчі особистості. Чорнявий хлопець в 53 автобусі. В чорному пальто. З темно синім шарфом. Профіль обличчя немов з портрету якогось художника XIX ст. Чорні вусики й маленька борідка. Тонкі граційні пальці. А ще дівчина в рудому довгому пальто. Поділ якого розвівався над бруківкою проспекту Шевченка. Із скрипкою за спиною. Думаю вона грає дуже красиву музику, бо невже може бути інакше?

Хочеться лише грітися, читати щось хороше і пити літри гарячого чаю. Одного дня мої пальці точно не мерзнутимуть.

Жовтень/листопад 2016

Мені дуже подобається їздити ранковими трамваями. Перша в моєму життя рутина, яка справді мені подобається. До речі, картонні проїздні на місяць листопад були дуже красиві!

Надихають ранкові татусі в трамваях. Це значить, що мами зранку мають час для себе і спокійно добираються на роботу. Мені хочеться саме так все уявляти.

В маршрутці трапився лише один цікавий епізод. Маленький хлопчик зручно вмостився на колінах у тата. Щосили набирав у груди повітря й дмухав на мініатюрний пропеллер-вітрячок. І дивився як той крутився завдяки його зусиллям :)

А наприкінці листопада.... сталась справжня зима! З суботи на неділю Львів замело. 20 см снігу це вам не жарти, а слизькі дороги, вітер ... і гірлянди вдома :) Якнайкращий час для затишного перегляду фільмів та гарячого чаю!

На вулицях було настільки слизько, що доводилося балансувати за секунду до падіння. Було незвичним те, що щоденна рутина так різко стала на два порядки складнішою. Все ж було дуже красиво :)

Хочеться пахнути мандаринками, жувати цукерки і жити під ковдрою! Думається лише про грудневого Миколая та листівки, що ось-ось я вже надсилатиму. Одного вечора прямо попереду мене нізвідки вигулькнув хлопець з кулькою та подарунковим пакетом. Ще якийсь тиждень-два і весь старенький центр Львова буде повен людей з такими пакетами :)

Найкращим спогадом про цю осінь будуть декілька красивих світанків осінніх і зимових. Які ставалися саме тоді, коли думаєш "ой всьо, здаюся". Проте, коли понад головою розвертається найкрасивіша картина в твоєму житті наче спеціально для тебе, то як можна здаватися?

P.s. а в тебе вже миготять електричні зимові гірлянди-вогники? вже можна їх вмикати :)



Saturday, November 5, 2016

В передчутті зими


Far across the burning land, I remember
Frozen in October sun comes November

Ось він прийшов. Листопад. У нього сірий настрій і холодні пальці. Проте, іноді він поглядає з-під насуплених брів із щирою посмішкою. Ось такою:


У вересні тяжко звикається до сірості. У жовтні не вистачає часу наодинці із золотавим світлом й опалим листям. Шурхотіти й роздивлятися поміж справами й стресами. Жовтень, до речі, показував красиві ранки. Один із найкращих був таким:


Кінець жовтня видався в режимі "все про дружбу". Невелика поїздка. Дівочі посиденьки в кав'ярні. В листопаді вже якось по особливому чекається грудня. Бо листопад це дощі, темніші дні й якась журбинка. Й картинки про те, як себе треба заставляти до всього. Грудень - це різдвяна випічка. Листівки та надихаючі сюрпризи. Й постійне очікування чуда. Тим не менше не будемо скидати листопад із рахунків (надихаючі ідеї для листопада тутки).


Жовтень закінчився тим, що багато людей (метафорично) простягнули мені руку. Знову дали шанс. Постійно відчувала поруч Бога. На мою думку, якщо ви нікого не зраджували, не вбивали і ніколи не були підлими, то ви завжди маєте право на другий шанс. Найбільш стресовий період позаду.

Із натхнень листопада:

Скраби та маселко для тіла від українських марок Dushka (Одеса) та Mixtura (Чернівці). Тепер ванна це місце аромотерапії та втечі в інші світи :)


Східний експрес  одна чудова блогерка описала для Vogue свою подорож та враження в цьому потязі! І там багато фото казкових інтер'єрів :)

Натхнені інтерв'ю Опри з різними людьми. Коли мало часу там є нарізки по 2-3 хв. з найголовнішими тезами. Дещо справді чіпляє, а щось ні. Наприклад (дуже резонує, коли вони говорять про "зрадити себе" зробивши той чи інший вибір):



Big Magic by Elizabet Gilbert. Дуже вдячна тим невідомим, хто виклав mobi цієї книжки у вільний доступ :) Я б і не порушувала її авторських прав, якби віддати купу гривень по курсу за цю книжку було б легко :) Мені подобається стиль написаного. Дуже відрізняється від її бестселлеру. Енергійний, бадьорий, лаконічний. Книжка як збірка есеїв-головних пунктів її бачення креативного життя. Найкраще у цій книжці те, що вона дуже твереза. Хочеш креативити? Будь ласка! Але водночас заробляй собі на прожиття. Я поки що прочитала половину книжки, але основні месседжі можна дізнатися із кількох відео з Ліз тут і тут. Те, що хоче донести Ліз, чимось мені нагадує "Путь художника" (який не дуже мені пішов). Якщо коротко, то в житті (читай рутині:) нам бракує творчості. Ми блокуємо цей аспект. І брак часу й сил дається взнаки :) Проте, як тільки знайти собі творче хоббі, життя одразу стане радіснішим.

Чудова пісня про листопад та гарне відео на додачу :)






Найбільшим викликом листопада буде тайм-менеджемнт. А у вас?