Wednesday, July 27, 2016

Липень




Багато прогулянок і посиденьок в місті. Багато розмов. Місця, в яких я раніше не була (бо ж ніби занадто туристичні). Вітер у волоссі, бо ж атракціони в парку культури.

Штовханина до ранкової електрички. Нас дев'ятеро. Попутчики зацікавлено слухають нашу балачку. Хтось вдавано відсторонено, а хтось з очима повними зачудування. Ми для них інший світ як і вони для нас. Липень, гірська річка, краєвиди, гамак, грінки, кава глясе, їжа на свіжому повітрі... Це найкращі ліки від усього. Чотири дні, а наче ціленька добра відпустка. Неначе й швидко, але водночас час розтягується. Загорівша. Відпочивша. Посиденьки за картами, жартами, чаєм-кавою до четвертої ночі. Планування капостей. Перша провалилася, а друга вдалася. Вперше брала участь у плануванні капостей:) Це весело, але жертву страшенно жаль, хоч капості зовсім невинні. Душевні нічні розмови про все на світі й про дуже особисте. Нова крихка дружба, що ймовірно міцнітиме. 

То дощі, то страшенна спека в місті. Тільки в електричному транспорті нікому не дує із навстіж відчинених вікон 
І ще так і знайте, що в Щось цікаве дуже добре читається з кавою (в цих чарівних хенд мейд керамічних горнятках!) у дворику.


Monday, July 4, 2016

Екзюпері




Уривки з "Цитадель" (книга друга)

Значення має тільки дія. Адже тільки вона триває, а не мета, що є тільки ілюзією подорожнього, коли він іде з гребеня на гребінь, неначе досягнена мета має сенс.

Я не вірю у відпочинок. Бо, якщо людину розриває якась суперечність, їй не годиться прагнути нетривкого й поганого миру, сліпо визнаючи одну з двох сторін суперечки. Якщо що-небудь опирається тобі й розриває тебе, дай йому вирости, це означає, що ти пускаєш коріння і перетворюєшся. Благословенний твій розрив, що спонукає тебе народити тебе самого. Істини, які пропонують тобі, - тільки зручне впорядкування, схоже на снодійні порошки.

Друг - це передусім той, хто не судить. Це той, хто відчиняє двері волоцюзі, його милиці, його палиці, поставленій у куток, і не вимагає від нього танців, щоб судити потім про танок.

Friday, July 1, 2016

Summer




Дороге літо, чи не могло б ти тривати вічно? Щонайменше подовше і проминати повільніше :)

Вже липень! Як червень встиг так швидко втекти? Ммм? 
Літо - це перше морозиво. Перша легка як хмаринка сукенка. Перший теплий вечір і м'які красивезні призахідні трансляції на небосхилі. Коли о 9 вечора ще дуже світло. Коли добре посидіти на відкритій терасі з вином, кавою, або ж чаєм. Коли мріється про море навіть якщо туди не поїдеться. Коли добре поїхати за місто і пити ввечері трав'яний чай. Перші відкриті навстіж вікна і перші надокучливі комарі. Я серпнева дівчинка і ось-ось буде мій серпень.

Почитайте Рей Бредбері "Кульбабове вино". Подивіться "Під сонцем Тоскани". 

Від спеки рятують вечірні напівпусті трамваї :)